Letná slávnosť 2019

06.06.2019 | 17:30
06.06.2019 | 22:30
24.05.2019
Kaštieľ Halbturn
Poplatok pre členov: 80.00 €
Poplatok pre nečlenov: 130.00 €

Popis

V krásnych priestoroch rakúskeho kaštieľa Halbturn sa uskutočnila Letná slávnosť Slovensko-rakúskej obchodnej komory za účasti viac ako 500 účastníkov -  členov, diplomatov a čestných hostí. Letná slávnosť Slovensko-rakúskej obchodnej komory je slávnostné spoločenské podujatie, ktoré uzatvára kalendár podujatí komory prvého polroka.

Po privítaní  a otvorení večera prezidentkou komory Ing. Máriou Berithovou sa hosťom za jubilujúcu spoločnosť Leitner Leitner prihovorila  Anna Fabryováriaditeľka spoločnosti a zástupcovia  generálnych partnerov: pani Silvia Hallová, Tax partner spoločnosti Grant Thornton Consulting, k.s., pána Hannesa Antona, generálneho riaditeľa spoločnosti Burgenland Tourismus GmbH a pána Petra Jaroša, Director German Desk spoločnosti Deloitte.

Slávnosť pod mottom „Golden Summer Night“ sprevádzali moderátorka Alena Heribanová, akustické duo Sunny Moon, talentovaní umelci z  Axel Artist Dance Company. Pre milovníkov operety zazneli ukážky v podaní Seefestspiele Mörbisch. 

V priestoroch kaštieľa a záhrady mohli hostia obdivovať výstavu diel Michaela Gavrieliho,  Noémi Kolčákovej-Szákallovej, umeleckej dvojice Valérie Lukáčovej a Laca Čierneho, umeleckých šperkárok Zuzany Búry Zliechovcovej - ViZu art a dizajnérky Lucie Šimončič vystavujúcej pod značkou Skvost.

Svoje startupové projekty pod záštitou firmy Crowdberry prezentovali Ixworx, Ecocapsule a legendárna Čezeta.

Počas večera prebehlo vyhodnotenie Best Dressed Lady and Gentleman Competition.

O gurmánsky zážitok počas celého večera sa postaral náš člen spoločnosť Sharkam B&B Catering (http:// www.sharkam.eu), ktorý bol zároveň spoluorganizátorom tohtoročnej slávnosti.  

O príjemný večer sa postarali aj slovenskí a rakúski vinári ochutnávkami svojich vín: Weingut Pelzmann (https:// www.weingut-pelzmann.at),  Weingut Norbert Bauer (http://www.bauer-wein.com), Vinárstvo Bognár (http://www.vinobognar.sk/), Artisan Wines (http:// www.artisanwines.at), Vinárstvo Lahofer (https://www.lahofer.sk/), Weingut Gebrüder Nittnaus (http://www.nittnaus.net), Weingut Unger (http://www.weingut-unger.at/), Weingut Erich Scheiblhofer GmbH (http:// www.scheiblhofer.at), Weinbau Ettl (http://www.weinbau-pension-ettl.com/), Weingut Reckendorfer (http://www.weingut-reckendorfer.at/) a dealkoholizované vína Niche Wine prezentované Miškou Valentovou (https://nichewine.eu/sk/). Tento rok sa k vinárom pridali aj poctivé sirupy spoločnosti Herbert (https://www.herbert.sk/), mini mliekareň Malý gazda (https://www.crowdberry.eu/malygazda/) so svojimi jedinečnými jogurtami, spoločnosť Alcohol Killer  (https://www.alcoholkiller.com/sk/) a Včelárstvo Dedinský (https://www.vcelarstvo.sk) so svojimi medíkmi. Hostia mali možnosť ochutnať domáce výrobky nielen z tekvicových semiačok od pani Renate Eder (http://www.renateeder.at/). O nealkoholické osvieženie sa postarali minerálne vody od Gasteiner a chutná káva od spoločnosti Dallmayr

Záplavu kvetov dodal kvetinový partner podujatia firma Violets.

Naša vďaka patrí všetkým 40 partnerom letnej slávnosti, ktorí svojím partnerstvom prispeli k realizácii tohto stále väčšieho a obľúbeného podujatia. 

Veríme, že ste s nami strávili príjemný večer v prostredí barokového kaštieľa Halbturn a veríme, že Vás budeme môcť opäť privítať o rok.

Váš SOHK team

Viac fotografií z tohtoročnej Letnej slávnosti nájdete TU. 

Fotografie FUNFACE FOTOBOX nájdete TU. 



Fotogaléria

Partneri podujatia

Dokumenty na stiahnutie